Program

Kulturní program na pódiu se bude konat každý den a bude vždy hudebně tematicky zaměřený. Můžete se těšit třeba na jazzové, folklorní, swingové dny nebo dny s lidovou hudbou. Prostor dostanou i děti a žáci mateřských, základních i uměleckých škol.

Sobota 2. 12. 2023

ROCK / POP ROCK

Folk rock

Brněnský písničkář, textař, moravský hlas rádia Beat, zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci, autor textů na desce Tulák po hvězdách legendární brněnské skupiny Progres 2, autor několika divadelních představení pro děti, na nichž spolupracoval například s Petrem Skoumalem, moderátor hudebních festivalů. Doprovod k písním vzniká přímo před zraky a slechy diváků na zařízení zvaném looper. 

Kudla z Brna

Společné zapalování adventní svíce s knězem Janem Hanákem a zpěvem rorátů v podání Jiřího Miroslava Procházky.

"Ticho je jazykem Božím, vše ostatní je ubohým překladem." (súfijský básník Rúmí) 

Advent je časem vědomého přicházení Boha k člověku i člověka k Bohu. Přicházení v jemném vánku skrze pokojné ticho modlitby, v prostoru pokorného objevování své vlastní vznešenosti, kterou sebestřednost zabíjí a člověka vrhá do halasné banality. V předvečer každé adventní neděle zveme k rozsvěcování zdánlivě nepatrného světla adventní svíce do temnoty zimní noci. S velkou mocí semena do země zasévaného, daru bezpodmínečně darovaného.

Jan Hanák

Advent na Zelňáku

Rock

Kapela se odvíjí od několikaleté spolupráce dvojice Radim Zelina (autor hudby, textů, kytarista a zpěvák) a Michael Vašíček (multiinstrumentalista a producent). Od původní představy o akustické muzice okořeněné prvky moderního bluegrassu se muzikanti postupně posunuli k průraznější „rockovější“ poloze. Jejich svižné písničky s hitovými ambicemi a českými texty jsou fúzí rocku, rock’n‘rollu a country. Od roku 2018 ve složení: Radim Zelina – zpěv, kytara; Karel Brožek – bicí; Eva Trnková – mandolína, vokály; Eduard Žovinec – kytara; Ivan Lamser – baskytara.

Radimec & Old Horses

Rock

Yo Soy Indigo je mezinárodní kapela zrozená z lásky a přátelství šesti hudebníků žijících v Praze. V životem nabitých písních výjimečné americké zpěvačky a kytaristky Emily Thiel se prolíná a sjednocuje osobité muzikantské umění všech jednotlivých členů. Od hlubokého lyrického výrazu, přes etnickou hudbu, jazz, až po pořádnou porci humoru rockových a disko písní.

Yo Soy Indigo